Forum dyskusyjne
Działasz? Napisz!
Kontakt
Informacje kulturalne
Patronaty DK
Ambasador DK
KONKURS
Oglądaj nas w:
Partnerzy

       DOLINA KREATYWNA

Rozpalą filmowy "Ogień w głowie"!
Już niedługo, po raz piąty w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu spotkają się miłośnicy niezależnego kina. W dniach 28 - 29 sierpnia, podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Amatorskich "Ogień w głowie" przeprowadzony zostanie konkurs dla nieprofesjonalnych twórców. Odbędzie się również szereg dodatkowych imprez towarzyszących. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 sierpnia.
Program tegorocznej ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Profilaktyka a Teatr"
Dziś (6 lipca 2009 r.) w miejscowości Miętne k. Garwolina rozpoczyna się ogólnopolska akcja profilaktyczna "Profilaktyka a Teatr". W dalszej cześci prezentujemy program Akcji i oczywiście zapraszamy w imieniu Organizatorów i Swoim do udziału.
O Ogólnopolskiej Akcji Profilaktycznej PRZYSTANEK PaT pod hasłem „Jesteś potrzebny. Bądź wolny od nałogów. Staraj się pomagać innym!”
Impresariat programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Teatr” organizuje raz w roku, w okresie letnich wakacji, pięciodniową Ogólnopolską Akcję Profilaktyczną PRZYSTANEK PaT pod hasłem „Jesteś potrzebny. Bądź wolny od nałogów. Staraj się pomagać innym!” Więcej...
Arch. Impresariat PaT
„Profilaktyka a Teatr” - program Komendy Głównej Policji 6 - 10 lipca br
Impresariat programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Teatr” organizuje największą w Polsce pięciodniową Ogólnopolską Akcję Profilaktyczną PRZYSTANEK PaT pod hasłem „Jesteś potrzebny. Bądź wolny od nałogów. Staraj się pomagać innym!” Oferta programowa Akcji skierowana jest do młodych wolontariuszy, którzy przez sztukę chcą przeciwdziałać zjawiskom patologii społecznej.
Wizytująca Akademia Sztuki
Wizytująca Akademia Sztuki to tętniąca życiem, barwna, interesująca przestrzeń do odkrywania w sobie artystycznego ducha. Niepowtarzalny klimat Akademii: tworzą także wykładowcy - ciekawe osobowości, o otwartych głowach, wieloletni praktycy, twórcy festiwali, imprez artystycznych, artyści, dziennikarze, animatorzy kultury, jurorzy konkursów, z którymi możesz porozmawiać na każdy temat i poradzić się w nurtujących Cię kwestiach. Możesz także liczyć na ich pomoc i wsparcie w realizacji własnych projektów kulturalno-artystycznych.
Konkurs Mobilnej Galerii Designu
Ostatni dzwonek dla młodych projektantów! Już niebawem kończy się II edycja międzynarodowego konkursu Mobilnej Galerii Designu. Zadaniem uczestników – studentów kierunków projektowania graficznego – jest przygotowanie projektu grafiki na tramwaj lub autobus. Hasło tegorocznej edycji – „Make them smile”, „Spraw niech się uśmiechną”...
Monodram „Pień”
Dnia 25 stycznia 2009 r. w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Vincenta van Gogha 1 w Warszawie o godz. 16:00 odbędzie się otwarta próba z publicznością monodramu z udziałem Jana Kozaczuka. Sztuka zatytułowana ,,Pień” zainspirowana jest „Lolitą” Vladimira Nabokowa oraz „Leczeniem uzależnionego umysłu” Jampolsky Lee. Reżyserem spektaklu jest Tomasz Służewski.
Finisaz PROMOCJI 2007/2008
21 listopada 2008 roku w Galerii Sztuki w Legnicy odbył się uroczysty finisaż 18. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2007/2008, w czasie którego zostały ogłoszone wyniki konkursu oraz wręczone nagrody. Nad werdyktem debatowało Jury w składzie: Jacek Rykała, Kamil Kuskowski, Przemysław Jędrowski, Mirosław Ratajczak i Andrzej Saj.
18. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE
Na konkurs 18 Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE nadesłano 192 prace 67 absolwentów z całej Polski. Do wystawy zakwalifikowane zostały 42 prace 22 artystów. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi 21 listopada na uroczystym finisażu.
Warsztaty studenckie OSSA 17 - 24 października br. Kraków
W dniach 17-24 października w Krakowie odbędą się 12. ogólnopolskie warsztaty studenckie OSSA, organizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury.
Trwa II edycja Mobilnej galerii designu!
23 kwietnia ruszyła II edycja Konkursu Mobilnej Galerii Designu 2008 na najlepszy autorski projekt grafiki na tramwaj i autobus. W tym roku hasłem przewodnim projektu jest: Make them smile! Prace należy zgłaszać do 31 października 2008 r. na adres Business Consulting. Patronem konkursu jest m.in. Dolina Kreatywna.
Autor: Jakub Słomkowski
Wystawa Jakuba Słomkowskiego 15 – 27 października 2008
W dniach 13.10.2008 – 27.10.2008 w Pracowni Galerii Jolanty Czajka odbędzie się wystawa młodego artysty, absolwenta warszawskiej ASP - Jakuba Słomkowskiego. Projekt jest przygotowywany we współpracy z Fundacją Moc Sztuki, wspierającą działalność młodych artystów, m. in. w ramach programu Salon Debiutów.
Autor: Jakub Słomkowski
Wystawa Jakuba Słomkowskiego 15 – 27 października 2008
W dniach 13.10.2008 – 27.10.2008 w Pracowni Galerii Jolanty Czajka odbędzie się wystawa młodego artysty, absolwenta warszawskiej ASP - Jakuba Słomkowskiego. Projekt jest przygotowywany we współpracy z Fundacją Moc Sztuki, wspierającą działalność młodych artystów, m. in. w ramach programu Salon Debiutów.
IV OPFA "Ogień w głowie"
Schyłek wakacji przynosi niezależnym twórcom filmowym jedno skojarzenie: Ogień w głowie! Pod taką nazwą kryje się impreza od czterech lat organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu, Teatr Art. 51 i Klub AgRafKa.
4. Raciborski Festiwal Sztuki
Raciborski Festiwal Sztuki Ciało.Duch.Miasto jest międzynarodowym spotkaniem site-specific art, czyli sztuki wykorzystującej specyfikę miejsca). Teatr, taniec, sztuki wizualne, muzyka i film pojawiają się w przestrzeniach miasta i w niekonwencjonalnych miejscach prezentacji, jak mieszkania, magazyny, parki czy dworce kolejowe.
Fama trwa!
Artyści popularni i niszowi kolejny raz wspólnie pracują nad projektami mobilizującymi wszystkie zmysły. W poniedziałek (tj.14.07) do Świnoujścia zawita FAMA - festiwal z 40letnią tradycją! Wokaliści z najwyższej półki, profesjonalni muzycy, Dje i Vje, obok nich happenerzy, twórcy performance art połączą swoje siły. Przez dwa tygodnie pracują nad projektami festiwalowymi.
“Gramy 2008” wystartowało
Ruszyła tegoroczna edycja Festiwalu Młodych Talentów “Gramy 2008” organizowanego przez Polskie Radio Szczecin przy współudziale partnerów samorządowych. Decyzją biura organizacyjnego w 21 koncertach na terenie województwa zachodniopomorskiego zagra 87 solistów i zespołów. Pierwszy koncert eliminacyjny odbył się 29 marca w Wałczu.
PRZYJEDŹ NA FAMĘ!
Celem festiwalu jest prezentacja najzdolniejszych artystów młodego pokolenia, doskonalenie ich warsztatu oraz realizacja projektów, stanowiących inicjatywę uczestników FAMY. Festiwal jest otwarty na każdą formę twórczej ekspresji. Tegoroczna FAMA odbędzie się w dniach: 14 – 27 lipca 2008 w Świnoujściu.
8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego PolemiQi 2008
Od 24 maja do 14 czerwca przestrzeń Warszawy zaatakują tancerze. Będą pojawiać się niespodzianie w miejscach, które zupełnie nie kojarzą się z tańcem. W ten sposób rozpocznie się po raz ósmy festiwal tańca współczesnego PolemiQi.
Reamonn gwiazdą “Gramy 2008”
21 koncertów, 91 zespołów w tym 38 spoza województwa zachodniopomorskiegoi praktycznie każdy rodzaj muzyki - od bluesa poprzez reggae aż do mocnego rocka. Trwa druga edycja Festiwalu Młodych Talentów Gramy 2008.
IX MAJOWY BUUM POETYCKI 14 - 15 maja 2008, Toruń
Majowy BUUM Poetycki jest prezentacją i konfrontacją niezależnych poetów, magazynów literackich oraz związanych z nimi twórców, reprezentujących niezależne środowisko literackie całego kraju. Impreza nawiązuje do tradycji poetyckich spotkań, które odbywały się w Od Nowie w latach 70. i na początku 80. Buum prezentuje głównie młodych, undergroundowych poetów oraz niezależne pisma poetyckie.
Przegląd regionalny FAMA 2008 - GDYNIA
Od 1966 roku FAMA ściąga do Świnoujścia studentów z całej Polski, gotowych prezentować swoje najbardziej szalone pomysły. FAMA jest Festiwalem interdyscyplinarnym. Dlatego właśnie jest to najbardziej twórcze wydarzenie w Polsce, budujące więzi pokoleniowe i środowiskowe. Wśród laureatów FAMY z lat ubiegłych widnieją takie nazwiska jak: Maryla Rodowicz, Magda Umer, Marek Grechuta, Elżbieta Wojnowska, Andrzej Mleczko, Henryk Sawka, Mariusz Lubomirski, Renata Przemyk, Jan Wołek, Adam Nowak z zespołem Raz Dwa Trzy, Irek Dudek Blues Band, Nocna Zmiana Bluesa ze Sławkiem Wierzchowskim, zespół T-Love, grupy teatralne Akademia Ruchu z Warszawy, Teatr STU z Krakowa, Pantomima Szczecińska, kabarety Salon Niezależnych, Elita, Koń Polski, Kuzyni, Władysław Sikora i kabaret Potem.
FAMA znowu miesza czyli szansa dla uzdolnionych studentów…
Zbliża się coroczne święto studenckiej kultury. Regionalny przegląd festiwalu FAMA z roku na rok ogarnia coraz większa rzeszę studentów, uczelni i miejsc. W tym roku, w ciągu 8 dni, opanuje już kilkanaście klubów i wszystkie trójmiejskie uczelnie.
"Siostry" w reżyserii Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej
Spektakl to historia dwóch sióstr związanych z jednym mężczyzną – dziwnym artystą o psychopatycznych skłonnościach. Sztuka jest głęboko osadzona we współczesnych realiach: akcja dzieje się na skrzyżowaniu dwóch środowisk – środowiska studenckiego oraz kręgu warszawskiego offu. Spetkakl stawia pytania o współczesne granice pomiędzy miłością a emocjonalną manipulacją, bliskością a uzależnieniem.
Different Looks
26 stycznia 2007 – 10 lutego 2008, PracowniaGaleria, ul. Emilii Plater 14, Warszawa, Different Looks - Wystawa Współczesnej Sztuki Włoskiej

Wystawa koncentruje się wokół problemu „jedności spojrzenia”. Pokazuje różnorodność współczesnej sztuki włoskiej, w której ścierają się i przenikają różne nurty: od abstrakcjonizmu po sztukę figuratywną.
Funky, salsa, taniec brzucha i…
Zapraszamy na lipcowe spotkanie z tańcem całego świata! Takiej różnorodności nie zapewni najlepsza szkoła tańca, jak mówią organizatorzy. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca IX Lądeckie Lato Baletowe w Lądku Zdroju w dniach 7 – 15 lipca 2007 r. odbędzie się wiele bezpłatnych imprez i wydarzeń kulturalnych, a dodatkowo warsztaty taneczno-choreograficzne z ponad 40 technik tańca!
V Gliwickie Spotkania Taneczne
Gliwickie Stowarzyszenie Taneczno-Sportowe SZOK i Dolina Kreatywna serdecznie zapraszają na V Gliwickie Spotkania Taneczne – 20 października 2007 r. (sobota), Hala Sportowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Gliwicach.

Trochę o tańcu. Zakorzeniony w ludzkim ciele i duszy od zawsze. Zmienia się, jest ekspansywny, wpływa na modę i poglądy. Ma bardzo wiele twarzy. Można lubić tańczyć lub lubić sam fakt bycia podziwianym przez nietańczących.
„JOANNA D’ARC - W OGNIU KROCZ ZA MNĄ”
W ramach festiwalu filmowego „Wakacyjne Kadry” w Cieszynie, zapraszamy na pokaz mody inspirowanej filmem. Kolekcja została stworzona przez grupę projektantów tworzących „Studio B3”. Grupa B3 kończy przygotowanie kolekcji odzieży jeansowej (jeans to swojego rodzaju zbroja współczesnej kobiety) inspirowanej postacią Joanny d’Arc. Kolekcja jest parafrazą historii Joanny d’Arc, pierwszej w historii kobiety, której charyzma wpłynęła na losy ówczesnej Europy...
Zapraszamy na FAMĘ
Od 16 do 29 lipca zapraszamy na 37. FESTIWAL ARTYSTYCZNY MŁODZIEŻY AKADEMICKIEJ FAMA 2007 w Świnoujściu. To największy i najbogatszy w formach wyrazu studencki festiwal artystyczny w Polsce. FAMA to miejsce debiutu większości wybitnych gwiazd polskiej estrady. To także miejsce spotkań liderów polskiego środowiska akademickiego. Festiwal ten jest obecnie największą imprezą kulturalną organizowaną przez środowisko akademickie.
UWAGA! ATAK PRZESTRZENI NADCIĄGA!
Od 9 do 17 czerwca przestrzeń Warszawy zaatakują tancerze. Będą pojawiać się niespodzianie w miejscach, które zupełnie nie kojarzą się z tańcem. W ten sposób rozpocznie się festiwal tańca współczesnego PolemiQi. To przede wszystkim prezentacja dokonań młodych polskich teatrów tańca, ale także dyskusje, wymiana doświadczeń, warsztaty taneczne, dziennikarskie, spotkania z ekspertami. Festiwal jest także okazją do nawiązania współpracy z ośrodkami tańca z zagranicy.
Anioły sztuki
Inicjatywa wygrzeb.com ma na celu dążenie do wzrostu zainteresowania życiem artystyczno-kulturalnym i dziedzictwem narodowym. Skierowana jest do ludzi, studentów w tym twórców, artystów, amatorów, hobbystów, miłośników, pasjonatów sztuki oraz młodszego pokolenia z całej Polski. Ma na celu wymianę informacji pomiędzy osobami zainteresowanymi działaniami artystycznymi oraz kulturalnymi.

               


  Kontakt