Forum dyskusyjne
Działasz? Napisz!
Kontakt
Informacje kulturalne
Patronaty DK
Ambasador DK
KONKURS
ostatnia aktualizacja: środa, 14 listopada 2007 godz. 12:03

Dolina Kreatywna - o co chodzi?

Czego szuka młoda sztuka? Mamy nadzieję, że dowiemy się tego dzięki wam, waszym pomysłom i twórczym poszukiwaniom. Młodzi, zdolni, kreatywni – Dolina Kreatywna czeka na Was! Każdy, kto nie ma więcej niż 25 lat i nie mniej niż 14, może wziąć udział w konkursie Telewizji Polskiej. Nagrodą są stypendia finansowe przyznawane przez TVP.


Co miesiąc konkurs dotyczy innej dziedziny sztuki. W sezonie 2005/2006 odbyła się pierwsza edycja i rozstrzygnięto konkurs multimedialny, fotograficzny, literacki, plastyczny, taneczny, muzyczny, filmowy, teatralny i animatorski. W zeszłym sezonie odbyły się konkursy w tych samych dziedzinach i dodatkowo – jako ostatni – konkurs dotyczący wzornictwa artystycznego (design). W tym roku trzymamy się sprawdzonej formuły 10 konkursowych dziedzin i dodatkowo organizujemy konkurs „Ambasador Doliny Kreatywnej” na najlepszego animatora i opiekuna twórczych działań młodzieży. Szczególnie zależy nam na ludziach, którzy nie zaistnieli jeszcze szerzej w mediach, którzy nie mają szansy przebić się w swoim środowisku i którym naprawdę potrzebna jest pomoc na rozwijanie swoich zainteresowań i realizację pomysłów. Udowodnijcie, że właśnie Was warto wyróżnić i nagrodzić!

Gdzie, do kiedy i jak wysyłać prace? O tym wszystkim dowiecie się z naszej strony – informacje o aktualnych konkursach i zestawy dokumentów znajdziecie w zakładkach dotyczących poszczególnych dziedzin sztuki. Konkursy mają podane przybliżone terminy ogłaszania i rozstrzygania – z wysyłką prac poczekajcie na ich oficjalne otwarcie!

Specjalne Jury, złożone z artystów i specjalistów w danej dziedzinie, będzie oceniać Wasze prace i wybierze do pięciu finalistów. Kto otrzyma nagrodę? O tym finaliści i widzowie dowiedzą się dzięki audycji telewizyjnej „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka”, który jest emitowana na antenie TVP 2. O datach i godzinach emisji poszczególnych audycji oraz felietonów „Dolina Kreatywna – co słychać?” informujemy w programie telewizyjnym i na naszej stronie.

Strona Doliny zawiera nie tylko informacje konkursowe – znajdziecie na niej również garść najświeższych i najciekawszych informacji o wydarzeniach kulturalnych w całym kraju oraz o kulturze w TVP. Współtwórzcie ją z nami – przesyłajcie informacje o imprezach w waszych miejscowościach (do tego służy formularz interaktywny „Działasz? Napisz!” w menu naszej strony), dzielcie się również swoimi pomysłami i przemyśleniami na naszym forum.

Piszcie do nas na dolina.kreatywna@waw.tvp.pl. Pamiętajcie: z nami możecie spokojnie kreować!

minimal

  WIĘCEJ W DZIALE  
   

               


  Kontakt