Forum dyskusyjne
Działasz? Napisz!
Kontakt
Informacje kulturalne
Patronaty DK
Ambasador DK
KONKURS
Oglądaj nas w:
ANKIETA ON-LINE 
informacje doliny kreatywnej
Nagroda Złotego artOgrodnika dla Doliny Kreatywnej TVP
Projekt stypendialny Telewizji Polskiej dla młodzieży „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka” 14 maja 2010 r. otrzymał nagrodę ArtOgrodnika w kategorii Medialna Animacja Kultury podczas uroczystego otwarcia Salonu Szkolnictwa Artystycznego Ogród Sztuk Perspektywy 2010 w Klubie DGW w Warszawie.
Laureaci konkursu FILM V edycji projektu Dolina Kreatywna
W marcowej audycji finałowej konkursu z dziedziny FILM V edycji projektu Dolina Kreatywna jury w składzie: Mariusz Wilczyński, Andrzej Wolf oraz Janusz Zaorski przyznało nagrody następującym osobom...
Nagranie audycji finałowej - FILM
W dniu 13 marca br w siedzibie TVP odbyło się nagranie audycji finałowej konkursu filmowego. Jury w składzie: Mariusz Wilczyński, Andrzej Wolf oraz Janusz Zaorski rozmawali z laureatami oraz komentowali nadesłane przez nich filmy. Na koniec jury przedstawiło werdykt. O tym, kto dostał się do finału, kogo filmy urzekły jurorów i dlaczego dowiecie się z audycji finałowej konkursu, którego emisja zaplanowana jest na 21 marca br późnym wieczorem na antenie TVP2. Zapraszamy do Dwójki :-)
Wyniki obrad jury konkursu Animacja Kultury
W dniu 12 marca br w siedzibie TVP w Warszawie jury w składzie: Anna Piotrowska, Marta Olbryś oraz Max Cegielski przyznało dofinansowania do trzech projektów. Laureaci mają teraz czas do końca maja, by zrealizować projekty, które zgłosili do naszego konkursu.
Konkurs filmowy - obrady jury - 9 marca
Obrady jury konkursu filmowego odbyły się 9 marca br. (wtorek) w siedzibie TVP w Warszawie. Osoby, które dostały się do finału zostały już powiadomione telefonicznie i mailowo. Wszystkim uczestnikom dziękujemy serdecznie za udział w konkursie.
Obrady jurorów konkursu Animacja kultury - piątek 12 marca br
Obecnie jurorzy przeglądają zgłoszone do konkursu projekty animacji kulturalnych. Obrady jury odbędą się 12 marca br w siedzibie TVP. O wynikach powiadomimy laureatów telefonicznie lub mailowo. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!
informacje kulturalne
XI Letni Festiwal Filmowy 13-19 sierpnia 2010 Zamość
Już po raz XI w Zamościu w dniach 13-19 sierpnia 2010 zagości Letni Festiwal Filmowy. W trakcie imprezy, na widzów czeka 27 filmów pełnometrażowych, 43 etiudy i krótkometrażowe animacje oraz łącznie kilka godzin projekcji filmów zakwalifikowanych do Konkursu Kina Niezależnego.
19 Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film - 10-12 września 2101 Gdańsk
10 września br. rozpocznie się w Gdańsku już po raz 19 Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film Potrwa do 12 września i w tym czasie stanie się stolicą polskiego teledysku.
Bruk Festival 2010
Tegoroczna, szósta edycja Bruk Festivalu – Europejskich Dni Sztuki i Kultury Ulicznej – odbędzie w dniach 28 czerwca – 9 lipca 2010 w Olsztynie. Podobnie, jak w latach ubiegłych, niezwykle ważną częścią Bruku 2010 będą warsztaty prowadzone przez najlepszych instruktorów tańca, beatboxerów oraz Djów w Polsce.
Cracow Fashion Awards - 23 marca 2010 r. Kraków
Kraków może być modny. Nie tylko wśród turystów czy wielbicieli krakowskich knajpek. Każdego roku, w marcu, do Krakowa przyjeżdżają przedstawiciele branży mody- dziennikarze, styliści, projektanci, właściciele największych firm odzieżowych. I jak co roku z niecierpliwością zasiadają w Radzie Wysokich Krawców lub Radzie Mediów żeby ocenić dyplomowe kolekcje absolwentów krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru (www.ksa.edu.pl) podczas Cracow Fashion Awards.
Konkurs na portret Warszawy
Okręg Warszawski ZPAF zaprasza wszystkich fotografujących do udziału w otwartym konkursie fotograficznym pt „Uchwyć miasto. Stwórz unikalny portret Warszawy“. Celem konkursu jest sprowokowanie do osobistego, fotograficznego podejścia do życia stolicy i wyłonienie niebanalnych zdjęć pokazujących dynamikę współczesnej Warszawy.
Noc animacji węgierskiej w Podkowie Leśnej - 20 lutego br.
Animacja węgierska zawsze była uważana za jedną z bardziej oryginalnych “narodowych szkół animacji”. Pokaz, planowany na 20 lutego br w Podkowie Leśnej i przygotowany we współpracy z Manifeszt/ASIFA Hungary, zabierze widzów w podróż przez nieskrępowaną niczym wyobraźnię węgierskich animatorów.

               


  Kontakt